- Introduction
- Chains, rosettes, wheels
- Chains
- DID drive chain 420NZ3-112 (112 articles) without O-KROUžků, disconnected + rivet coupling (DID420NZ3-112)
DID drive chain 420NZ3-112 (112 articles) without O-KROUžků, disconnected + rivet coupling (DID420NZ3-112)

- Complete specifications
- Rating 0
- Comments 0
DID drive chain 420NZ3-112 (112 articles) without O-KROUžků, disconnected + rivet coupling (DID420NZ3-112)In stock > 430,99 €25,61 € VAT excluded
Complete specifications
D.I.D® has been the most trusted brand of drive chains in the motorcycle industry since 1933. What drives you?
| Max. cylinder volume: | 150 cm³ |
|---|---|
| Tensile strength: | 2219 kg (4930 lbs) |
| Weight: | 595 g (1.32 lbs) |
| Seals: | ne |
| Durability index: | 410 |
| Link length: | 16.74 mm (0.659") |
| Chain link diameter: | 3.96 mm (0.156") |
| Thickness of the inner side: | 1.8 mm |
| Outside thickness: | 1.8 mm |
Buy quality chains D.I.D® 420NZ3 for motorcycles at MotoPros.eu
The product classified in categories




