- Introduction
- Chains, rosettes, wheels
- Chains
- DID 428nzg&B-134 chain golden (134 articles) without O-KROUžků, disconnected + rivet coupling (DID428NZG&B-134)
DID 428nzg&B-134 chain golden (134 articles) without O-KROUžků, disconnected + rivet coupling (DID428NZG&B-134)

- Complete specifications
- Rating 0
- Comments 0
DID 428nzg&B-134 chain golden (134 articles) without O-KROUžků, disconnected + rivet coupling (DID428NZG&B-134)In stock > 453,99 €44,62 € VAT excluded
Complete specifications
D.I.D® has been the most trusted brand of drive chains in the motorcycle industry since 1933. What drives you?
| Max. cylinder volume: | 100 cm³ |
|---|---|
| Tensile strength: | 2583 kg (5740 lbs) |
| Weight: | 1327 g (2.95 lbs) |
| Seals: | ne |
| Durability index: | 410 |
| Link length: | 18.9 mm (0.744") |
| Chain link diameter: | 4.5 mm (0.177") |
| Thickness of the inner side: | 2 mm |
| Outside thickness: | 2 mm |
Buy quality chains D.I.D® 428NZ for motorcycles at MotoPros.eu
The product classified in categories




