  4. DID 420V-130 drive chain (130 articles) O-RING (O-KROUžkový) disconnected + buckle (DID420V-130)
DID 420V-130 drive chain (130 articles) O-RING (O-KROUžkový) disconnected + buckle (DID420V-130)
DID 420V-130 drive chain (130 articles) O-RING (O-KROUžkový) disconnected + buckle
D.I.D® has been the most trusted brand of drive chains in the motorcycle industry since 1933. What drives you? Max. cylinder volume:100 cm³Tensile strength:1602 kg (3560 lbs)Weight:936 g (2.08 lbs)Seals:O-RingDurability index:700Link length:16.89 mm (0.665")Chain link diameter:3.96 mm (0.156")Thickn... full description
Availability
In stock 2
VAT excluded
Product number:DID420V-130
Výrobca:DID
Typ řetězu:420
Počet článků:130
Tensile strength:1602 kg (3560 lbs)
Weight:936 g (2.08 lbs)
Seals:O-Ring
Durability index:700
Link length:16.89 mm (0.665")
Chain link diameter:3.96 mm (0.156")
Thickness of the inner side:1.5 mm
Outside thickness:1.5 mm
Buy quality chains D.I.D® 420V for motorcycles at MotoPros.eu