- Introduction
- Chains, rosettes, wheels
- Chains
- DID 420NZ3G&B-126 chain golden (126 articles) without O-KROUžků, disconnected + rivet coupling (DID420NZ3G&B-126)
DID 420NZ3G&B-126 chain golden (126 articles) without O-KROUžků, disconnected + rivet coupling (DID420NZ3G&B-126)

- Complete specifications
- Rating 0
- Comments 0
DID 420NZ3G&B-126 chain golden (126 articles) without O-KROUžků, disconnected + rivet coupling (DID420NZ3G&B-126)In stock > 436,99 €30,57 € VAT excluded
Complete specifications
D.I.D® has been the most trusted brand of drive chains in the motorcycle industry since 1933. What drives you?
| Max. cylinder volume: | 150 cm³ |
|---|---|
| Tensile strength: | 2219 kg (4930 lbs) |
| Weight: | 669 g (1.49 lbs) |
| Seals: | ne |
| Durability index: | 410 |
| Link length: | 16.74 mm (0.659") |
| Chain link diameter: | 3.96 mm (0.156") |
| Thickness of the inner side: | 1.8 mm |
| Outside thickness: | 1.8 mm |
Buy quality chains D.I.D® 420NZ3 for motorcycles at MotoPros.eu
The product classified in categories




